"> 3 روش برای ساخت وب سایت – باشگاه وب

3 روش برای ساخت وب سایت

می توانید خودتان یاد بگیرید

یادگیری طراحی سایت با استفاده از ابزارهایی مثل سیستم های مدیریت محتوا کار سختی نیست و اگر زمان دارید شاید بهترین گزینه برای داشتن سایت یادگیری توسط خودتان است.شما به راحتی می توانید در زمانی حدود 3 الی 4 ماه طراحی سایت با وردپرس را فرا بگیرید و به راحتی خودتان همه بخش های وب سایتتان را طراحی کنید و حتی امکانات مختلفی به آن اضافه کنید.خودتان مشکلات سایت را برطرف کنید و دیگر نیازمند هیچ شرکت یا طراح سایتی نخواهید بود.البته که این کار واقعا نیاز به تجربه دارد و فقط زمانی این گزینه را انتخاب کنید که زمان کافی دارید و عجله ای برای داشتن وب سایت ندارید.

معایب این روش:

 • زمانی بین 3 الی 4 ماه برای یادگیری باید اختصاص دهید.
 • بعد از ساخت سایت باید وقت زیادی برای پشتیبانی و رفع خطاهای سایت بگذارید
 • تنها برای کسانی مناسب است که به این کار علاقه دارند
 • اگر در کسب و کار خود مشغله های دیگری دارید این کار وقت زیادی از شما خواهد گرفت.

جمع بندی:

اگر وقت و علاقه به طراحی سایت دارید این گزینه شاید یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک وب سایت است چرا که هیچ وقت نیازمند یک طراح سایت نخواهید شد.اما اگر در کسب و کار سمت ها و مشغله های دیگری دارید به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم این روش را انتخاب کنید چرا که طراحی سایت و پشتیبانی از آن تمام وقت و تمرکز شما را خواهد گرفت و بعد از مدتی متوجه می شوید که تمرکز اصلی خود نسبت به کسب و کار را از دست داده اید.

اگر تصمیم گرفته اید برای داشتن وب سایت خودتان این تخصص را فرابگیرید دوره آموزشی زیر را که توسط مجموعه باشگاه وردپرس طراحی و تدوین شده است را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی وب سایت بصورت اختصاصی

بسیاری از شرکت های طراحی سایت به شما پیشنهاد طراحی اختصاصی می دهند و برای اینکار هزینه زیادی از شما دریافت می کنند چرا که طراحی و کدنویسی سایت از صفر تا صد طبیعتا زمان بر است و هزینه اعلام شده بعضا بابت این زمان و کاری است که برای وب سایت اختصاصی انجام می دهند.


اما طراحی اختصاصی وب سایت بصورت اینکه کدنویسی را از صفر تا صد انجام دهید به هیچ عنوان برای کسب و کار ها پیشنهاد نمی شود چرا که ضعف هایی زیادی دارد که در پایین به آن اشاره خواهیم کرد.
کدنویسی صفر تا صد وب سایت فقط مناسب ارگان ها و سازمان ها است که می خواهند بصورت اختصاصی خدماتی را برای خودشان داشته باشند و سورس آنها کاملا اختصاصی باشد.

توجه:طراحی اختصاصی دو بخش دارد:بخش کدنویسی و بخش گرافیک
بخش گرافیک که طبیعتا برای هر کسب و کاری می بایست بصورت اختصاصی طراحی شود اما منظور ما در این قسمت کدنویسی اختصاصی است که از نظر بسیاری از صاحب نظران این کار به هیچ عنوان برای کسب و کار ها پیشنهاد نمی شود.

برخی از ضعف ها و معایب کدنویسی اختصاصی:

 • هزینه بسیار بالایی دارد
 • زمان بسیاری برای کدنویسی و رفع خطاها باید در نظر گرفت.بعضا این زمان به حدود 6 تا 8 ماه هم می رسد
 • برای دریافت سورس اختصاصی توسط شرکت طراحی سایت باید هزینه ای معادل سفارش اولیه به آنها پرداخت کنید
 • اگر به هر دلیلی نخواهید با آن شرکت همکاری خود را ادامه دهید شاید دیگر نتوانید فردی را پیدا کنید که آن سورس را ادامه دهد و کامل کند.
 • اگر بخواهید امکانی در آینده به آن اضافه کنید هم باید هزینه زیادی پرداخت کنید و هم زمان زیادی برای انجام آن در نظر بگیرید.چرا که آن امکان باید مجدد کدنویسی شود.
 • همیشه باید معطل شرکت طراحی سایت بمانید تا کاری را که می خواهید برایتان انجام دهد.
 • از نظر سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو به مشکلات زیادی خواهید خورد چرا که ممکن است موتورهای جستجو با کدهای نوشته شده توسط برنامه نویس آشنایی نداشته باشند
 • می بایست برای بهینه سازی سایتتان برای موتورهای جستجو بصورت جداگانه هزینه کنید

جمع بندی:

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید به هیچ عنوان از کدنویسی اختصاصی برای وب سایت نباید استفاده کنید.چرا که کدنویسی اختصاصی مناسب سازمان ها و ارگان ها هست و کسب و کار ها به هیچ عنوان به آن نیاز ندارند.مثل این است که شما کامیون را به عنوان وسیله شخصی خود انتخاب کنید.کدنویسی اختصاصی در جای مناسب بسیار انتخاب مناسبی است اما نه برای کسب و کارها.

Image result for wordpress logo

استفاده از قالب های آماده در سیستمهای مدیریت محتوا مثل وردپرس

بسیاری از شرکت های طراحی سایت با هزینه های بسیار پایین وب سایت شما را طراحی می کنند.چرا که آنها نه تنها از کدنویسی اختصاصی استفاده نمی کنند بلکه گرافیک و قالب سایت شما هم آماده است.سیستم های مدیریت محتوا قالب هایی دارد که بصورت آماده در اختیار همه قرار دارد و برخی از این شرکت ها فقط این قالب ها را برای شما نصب می کنند در نتیجه هزینه طراحی سایت بسیار ارزان برای شما محاسبه می شود.


حال آنکه اگر صاحب کسب و کار هستید و تصمیم گرفته اید یک وب سایت داشته باشید،حتما برای شما مهم است که وب سایت شما باعث افزایش درآمد کسب و کار شما شود.قالب های آماده مطمئنا این کار را برای شما انجام نخواهند داد.


در قالب های آماده اگر بخواهید امکانی اضافه کنید و آن را گسترش دهید ممکن است به مشکل بخورید و همین جاست که اینترنت به قبرستانی از وب سایت های مرده و غیر قابل استفاده تبدیل شده است.
شاید شما هم تجربه ی وب سایتی که هیچ موقع با آن کار نکردید را دارید.

برخی از ضعف ها و معایب استفاده از قالب های آماده:

 • گرافیک اختصاصی طراحی نمی شود و از قالب های آماده استفاده شده است.
 • ممکن است 100 ها سایت دیگر گرافیک کاملا مشابه سایت شما را داشته باشند.
 • سرعت سایت به دلیل استفاده از موارد غیر ضروری بسیار سنگین خواهد شد.
 • اگر بخواهید امکانی را در آینده اضافه کنید یا گسترش دهید احتمالا با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.
 • اگر بعد از مدتی با شرکت طراحی سایت مورد نظر همکاری نکنید احتمالا آپدیت های بعدی قالب به دست شما نخواهد رسید و سایت شما بصورت کامل از دسترس خارج خواهد شد.
 • در این روش هم کدنویسی و هم گرافیک بصورت آماده استفاده می شود و به همین دلیل است که هزینه این روش بسیار ارزان است.اما شما هیچ استفاده مفیدی از وب سایتتان نخواهید داشت و عملا پول خود را هدر داده اید.

جمع بندی:

اگر کسب و کار شما جدی است و وب سایت را برای گسترش و افزایش درآمد آن کسب و کار انتخاب کرده اید به هیچ عنوان از قالب های آماده استفاده نکنید مگر اینکه خودتان تسلط و تجربه کامل در مورد آن سیستم مدیریت محتوا داشته باشید.
قالب های آماده وقت شما را برای موارد غیر ضروری خواهند گرفت و مرتب باید درگیر رفع خطا در وب سایت خود باشید و بعد از مدتی به این نتیجه می رسید که کاملا پول خود را هدر داده اید.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*